Vyber region:
Vyhledávání:

Přístrojové lymfatické masáže

Přístrojové lymfatické masáže, jinak řečeno lymfodrenáž, se ve své podstatě a funkci nijak neliší od lymfatických masáží prováděných manuálně. Stejně jako ony se snaží aktivovat lymfatický systém, který odpovídá za odplavování škodlivých látek z těla. Protože je proudění lymfy směrem k mízním uzlinám, kde se filtruje do cévního systému, jednosměrný a nic kromě tlaku svalstva, vaziva a stahy mízovodů ji nepohání, dojde občas k jejímu hromadění na jednotlivých místech. To se projevuje nejčastěji otoky dolních končetin, zduřením mízních uzlin, chronickou únavou a oslabeným imunitním systémem. Velkou měrou se na problémech s lymfatickým systémem podílí moderní způsob života se stále přítomným stresem.

Odlišnost mezi těmito dvěma metodami lymfodrenáže spočívá ve využití moderní techniky na základě znalosti anatomických vlastností a fyziologických jevů organismu. Přístrojové lymfatické masáže pracují s tlakem, přesněji řečeno s tlakovými vlnami, jež probíhají od periferií povrchového lymfatického systému k jeho centru. Všechny typy přístrojů vhání do komor speciálních drenážních návleků vzduch a tak se vytváří tlak, který stimuluje tok lymfy a povzbuzuje činnost látkové výměny. Tlakové vlny vždy postupují od chodidel k pasu a následují hned po sobě po dobu asi 45 minut. Pro terapie jsou jako oblečení vhodné legíny či bavlněné tepláky.

Lymfodrenáž se dá provádět na celém těle, ale především pracuje na problémových partiích chodidel, celých nohou, boků, pasu a bříška. Přístrojové lymfatické masáže velice efektivně zbavují všech otoků, úspěšně bojují s křečovými žílami, odvodňují a zastavují patologické ukládání tuků. Kromě toho jsou velice žádaná z kosmetických hledisek, kdy zastavují předčasné stárnutí kůže a zlepšují stav pokožky, zejména v případě celulitidy. Protože se v trávicím traktu nachází také poměrně hustá síť lymfatických cév, podporují přístrojové lymfatické masáže i zažívání.

Přístrojové lymfatické masáže jsou díky využití tlaku velice příjemné a osvěžující. Jejich frekvence závisí na typu a hloubce postižení partií nefunkčností lymfatického systému. Opakování lymfodrenáží se uvádí v rozmezí od 6 do 20 aplikací, zpočátku častěji po sobě. Viditelné výsledky se často dostavují v krátké době, avšak efekt budou mít jen tehdy, pokud pacient změní svůj životní styl, zejména co se týče fyzické a stresové zátěže. Podstatná je také úprava stravy a zdravý pravidelný pohyb, který tok lymfy významně podporuje.


Zpracoval: MASÁŽE.info.


Pokud Vás přístrojové lymfatické masáže zaujaly a chcete je vyzkoušet, tak jsme pro Vás připravili seznam masážních salónů, které je aplikují.



Diskuze k článku

Hana - 12.12. 2007 23:54
Ahoj, ráda bych znala Vaše názory na přístroje Lymfoven, Pneuven, Green press apod. na lymfodrenáž. Chystám se do své masérny zakoupit podobný přístroj a zajímají mě nějaké zkušenosti a doporučení. Děkuji za odpověď



Ivana - 15.12. 2007 12:50
Ahoj, lymfoven máme v práci,a myslím, že není nad ruční lymfatickou masáž. Každý člověk je jinak stavěný a má jinou výšku, ale ty polštáře se nafukují pořád ve stejném místě a pořadí takže každému to tlačí jinam.Takže to někdy ani nesplní účel. Stejně se musí ručně předpřiptravit uzliny a to, co nezvládne přístroj, musíte udělat ručně sama - pokud chcete, aby to mělo nějaký efekt.Nehledě na to, že jsou lidi silnější, kterým to nejde ani dopnout.Jsou to vyhozené peníze, doporučuji je investovat třeba do biolampy nebo perličkové koupele.



Markéta - 28.12. 2007 15:17
Ahoj, máme v salonu pneuven, spokojenost naprostá.Je to spíše dlouhodobá investice,proto doporučuji na sobě párkrát vyzkoušet. Další výhodou je, že jeden klient leží v pneuvenu a na druhém můžeš pracovat, pokud je tomu masérna uzpůsobená.



Dita - 15.3. 2008 10:19
Lymfoven spojený s následnou lymfodrenáží je úžasný. Přístroj lymfoven se dá přizpůsobit pro každého člověka individuálně.Nehledě na to, kalhoty se dají pořídit i pro obézní klienty. Není problém se domluvit s výrobcem. Bližší informace ráda sdělím.



Iva - 17.3. 2008 23:59
Obávám se, že zase omezí působnost masérů, kteří mají kurz mimo oblast zdravotnictví - a kteří můžou být někdy šikovnější než vystudovaná doktorka. )Záleží přece na přístupu člověka, ne na tom jestli je doktor nebo léčitel. Znám zdravotní sestřičky, které by se lépe uplatnily někde v účtárně.)



Dita - 19.3. 2008 16:09
Je pravda, že přístroj nenahradí ruce, ale také musíme své klienty umět rozdělit. Pokud je člověk nemocný (onkologicky, flebologicky ...) je nutné, aby lymfoterapeut byl v kontaktu s lékařem specialistou!



Iva - 27.3. 2008 22:29
Pro Hanu: Myslím že některý z těchto přístrojů určitě uplatníte - zejména v kombinaci s ruční masáží. Záleží, kde pracujete (myslím jestli ve městě nebo na venkově, tam bych zvažovala investici.)



Zuzana - 31.3. 2008 14:21
Přístroje typu lymfoven,pneuven /tzv.Kalhoty/doporučuji při potížích typu křečové žíly,otoky nohou v létě ,před dlohou cestou atd., určitě však ne při problémech s obezitou nebo celulitidou.Na kosmetické problémy jsou právě vhodné přístroje s tzv.baňkami -Green vac, Vacupress atd. Takže do salonu Vám doporučuji přístroje podle toho, na co se budete zaměřovat.



Ivana - 31.3. 2008 18:20
Musím oponovat tomuto názoru, že PNEUVEN BEVUK není účinný proti tzv. celulitidě. PNEUVEN je lymfodrenážní přístroj. Plně nahrazuje manuální lymfodrenáž, která je určitě tělu prospěšnější, ale musí se skutečně umět! V mém salónu používáme obojí a i pomocí přístrojové lymfodrenáže (PNEUVEN BEVUKU) máme výborné výsledky při odbourávání celulitidy. Lékaři ho rovněž používají mimo jiné i k léčbě celulitidy. Byla jsem na kurzu, který vedla MUDr.Petra Trojanová - Lékařské centrum zdraví v Brně a ta přístrojovou lymfodrenáž doporučuje jako druhou nejlepší po ultrazvukovém ošetření. Před každým použitím PNEUVEN BEVUKU je nutné!! rozmasírování a uvolnění uzlin v oblasti hlavy, krku, hrudníku, třísel- manuálně!



Tereza - 22.4. 2008 14:59
Jsem potenciální zájemkyní o léčbu celulitidy. Prosím, uvádějte názvy a kontaktní údaje salónů které zmiňujete v diskuzi, abych vám mohla zavolat a objednat se.... ;-). Děkuji.



Administrátor - 22.4. 2008 17:19
Terezo, diskuse neslouží pro reklamu. Salón nejbližší svému bydlišti naleznete ve vyhledávání lymfatické masáže přístrojové



JANA - 28.4. 2008 16:05
Měla bych taky dotaz chtěla jsem si pořídit lymfodrenážní stroj do salonku a bohužel mi bylo sděleno že ho může používat jen lékař či vyšší sestra. A nebo musí být s lékařskou garancí. Poradíte mi prosím jak tedy získat možnost a začít předem píši že nemám masérský kurz díky moc



sylva - 20.7. 2008 12:15
Jano,pokud nemáte ani masérský kurs,je třeba si ho udělat.Špatnou manipulací lymfodr.přístroje,můžete člověku ublížit.



Karel - 24.10. 2008 11:19
Taky by jsem se chtěl zeptat, jestli je nutný kurz na přístrojovou lymfodrenáž a pokud ano, nevíte kde by se dal ten kurz udělat? Masérský kurz už mám.



Eva Anna - 17.11. 2008 21:08
Dobrý večer, mám potíže s otoky dolních končetin a celulitidou. Už dva roky chodím na lymfatické masáže a snažím se masírovat i doma, ale jsem už unavená za "žádného výsledku" a peníze z peněženky za manuální masáže rychle mizí. Proto jsem se orzhodla zainvestovat do lymfatického přístroje, ale na netu jen ztěží najdu typ a prodejce. Nevíte někdo, na koho bych se mohla obrátit s tímto výběrem? Děkuji.



Petr Němec - 17.11. 2008 22:09
Dobrý den Evo, před zakoupením přístroje bych Vám doporučoval navštívil lymfologickou poradnu v nemocnici na Bulovce. Jsou tam moc prijemni a mam nekolik klientek ktere prosly jejich rukama a vysledky byly vzdy vice nez uspokojive. Po absolvovani kury, kterou hradi zdravotni pojistovny jim lekar doporucil i vhodny pristroj.
S pozdravem

Petr Nemec



Jana - 2.12. 2008 09:35
Pro Karla - měla jsem stejný problém. Mám ŽL pro masáže, ale potřebovala jsem kurz na přístrojovou lymfodrenáž. Tento tříhodinový kurz jsem absolvovala při koupi přístroje od p. Damaška. Byl úplně skvělý a upozornil mě na veškerá úskalí, která se mohou u mých klientek vyskytnout. Zkuste se s ním domluvit - věřím, že i pomůže i Vám - kontakt na stránkách www.adz.cz.
Jana



Zuzana - 31.1. 2009 22:05
Dobrý den, může obezní člověk třeba po 15 kůrách něco zhubnout? jestli ano, kolik asi ? děkuji za odpovědi



Bára - 4.2. 2009 19:51
Ahoj, vím, že tu nemáte žádné odkazy, ale protože vidím že tu o tom něco víte, tak bych ráda kdybyste mě mohly odradit od těchto domácích přístrojů. http://3-relaxace-a-masaze.elektrocoleti.cz/lymfaticke--masaze+c2292/ moc mě to láká mít takové kalhoty doma, ale bojím se, že budou úplně k ničemu. mohly byste to prosím trochu pohanit, abych od koupě mohla s čistým svědomím odstoupit?
díky



Gabi - 5.2. 2009 16:09
Dobrý den,měla bych podobný dotaz ohledně rekvalifikace k přístrojové lymfodrenáži,jen s tím rozdílem,že sice nemám masérský kurz,ale maturovala jsem na SŠ.obor kosmetička(kde msážní techniky jsou samozřejmostí).Také jsem slyšela,že je k provozování přístroje potřeba vyloženě zdravotní škola.Může tedy i mně stačit jen absolvování kurzu?a znáte ještě nějaký odkaz mimo pana Damaška?Moc děkuji za odpověď.



Jana - 31.3. 2009 17:24
Dobrý den, mám jeden dotázek....chci začít chodit na lymfodrenáže,ale snažíme se o miminko a tak by mě zajímalo zda jde přístroj nastavit jen na nohy, nevim zda jsem nebo nejsem těhotná, a nechtěla bych riskovat...děkuji za odpověd Jana V.



Markéta Janě - 7.4. 2009 13:39
Pokud se o miminko teprve snažíte, tak je lymfodrenáž vhodná a doporučována. Už se mi stalo, že mi klientky otěhotněly bezprostředně po kúře.Těhotenství je kontraindikací přístrojové lymfodrenáže a v I. trimestru rozhodně, poté jedině po domluvě s ošetřujícím gynekologem. Já využívala př.lymfodrenáž jen na konci III. trimestru pouze na nohy, kdy mi velmi otékaly. Taže doporučuji nejprve udělat těhotenský test.



Iva - 29.5. 2009 20:34
Dobrý den,mám kurz sportovní a rekondiční masáže a ráda bych si dodělala kurz na lymfomasáže a zakoupila přístroj. V tomto oboru začínám po rekvalifikaci a ráda bych se mu plně věnovala. Do začátku však nemám volné peníze na koupi přístroje a s prací na živnostenský list také začínám, nemám žádnou historii pro banku. Zajímalo by mne, zda nevíte o firmě, která by bylo schopná poskytnou přístroj na splátky ev. formou leasingu? Děkuji ta tip.
Iva



Andrea - 2.11. 2009 16:48
Marketko a jak je to prosim,s pristrojovou masazi po dobu kojeni?Firma Btl uvadi tehotenstvi i kojeni jako kontraindikaci.!Mas zkusenost?diky za info.



Laura - 1.12. 2009 23:32
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je po vaccupresu mohou objevit rozšířené žilky (třeba na nohách). Děkuji.



Petr Němec - 2.12. 2009 09:17
Nevím co přesně myslíte tím "rozšířené žilky", ale jestli se jedná o drobné modřinky, tak ty se objevit po prvních terapiích vacupresem objevit mohou. Každopádně to konzultujte s Vaši terapeutkou, která může upravit tlak. My pracujeme také s vacupresem a ze zhruba 100 klientek se nám to stalo pouze jednou.



Petr Němec - 2.12. 2009 09:19
Jen dodatek, doufám že se bavíme opravdu o vacupresu a ne o Lymfovenu nebo Pneuvenu. U lymfatických masážích se nesmí objevit žádné modřiny !!!



Markéta Andrejce - 15.12. 2009 22:13
Kojení není přímá kontraindikace pro lymfodrenáž dle lymfoterapeutů(ruční i přístrojová). Názor laktačních sester, kterých jsem se na to dotazovala,byl opačný.Možná z nedostatku informací. Takže potom si vyber.Možná bych se dotázala BTL na konkrétní důvod pro indikaci u kojení.
Já sama však po dobu kojení na pneuven nechodila.Při kojení nesmíš ani hubnout rychle, aby se toxické látky nedostávaly do mléka ve větší míře. A protože lymfodrenáže pomáhají detoxikovat tělo, nechtěla jsem, aby to, čeho se já zbavuji, dostával malý v mléce. Toto je pouze můj názor a má zkušenost.



Alena - 30.1. 2010 17:11
Dobrý den, chtěla bych vědět, zda lymfatická masáž je účinná na cysty v prsou. Pokud ano kolikrát je nutné masáž opakovat.Děkuji.



Radka - 30.3. 2010 17:11
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nějaký rozdíl mezi lymfovenem a pneuvenem, co se týče výsledků v boji proti celulitidě. Děkuji!



Lenka - 30.3. 2010 20:11
Není žádný rozdíl...



Petra D. - 13.4. 2010 17:15
Vlastní zkušenost s přístroji:lymfoven mám 5 let a jsem absolutně spokojená s provozem i servisem.Bez poruch,slušné tržby,dobré ohlasy od zákaznic.Mohu doporučit.



Jiřina - 7.5. 2010 16:17
Dobry den,po lymfodrenáži mě vždycky hrozně bolí nohy hlavně chodidla,a taky v zádech, myslela jsem žese to upraví ale je to horší,mám za sebou 5 půlhodinových terapií.přejde ta bolest? díky za odpověď



Jitka - 18.5. 2010 18:06
Pro Alenu- co se týká cysty v prsou a lymfatické masáže, byla bych velmi opatrná, pokud se šáhne trochu neodborně na uzliny v axilách(podpaždí), můžete si rozjet něco mnohem horšího,kupte si knížky o lymfatickém systému a jistě budete chytřejší.



Marketa - 5.6. 2010 21:33
Dobrý den, chtěla bych začít chodit na přístrojovou lymfodrenáž, může mi, prosím, někdo říct, jak se to pohybuje cenově. Děkuji



Iva - 16.8. 2010 21:06
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s tímto přístrojem? Profesionální lymfodrenáž Q-1000, http://www.zdravi-sport.cz/masazni-pristroje/profesionalni-lymfodrenaz-q-1000/



Petr Němec - 16.8. 2010 21:33
Záleží co od něj asi očekáváte. Pro domácí použití možná. Do profesionální praxe bych ho nekupoval, proti mluví že je pouze čtyřkomorový, což je velký nedostatek. Myslím že Lymfoven a Pneuven jsou zatím pořád ještě jedničky na našem trhu. Každopádně je to pouze můj osobní názor. Petr



Helena - 19.8. 2010 15:02
Dobrý den. Ráda bych si někde zkusila nechat zapracovat na své lymfě především z důvodu detoxikace těla a prevence. (Je mi 39 let.) Nevím ale, co vlastně hledat. Jaký je prosím rozdíl mezi lymfatickou mašáží, lymfodrenáží a jaký je rozdíl mezi tou přístrojovou a od maséra? Co byste mi prosím doporučili? Velmi Vám děkuji za odpověď.



Jitka - 19.8. 2010 19:06
Pro Helenu,lymfatická masáž je velmi příjemná metoda relaxační masáže či v oblasti prevence.Lymfatická drenáž ručníje vhodná při detoxikaci,při cellulitidě,lymfedémech jak vrozených či získaných.Přístrojová lymfodrenáž je náhražka ruční, ale pokud máte již problémy s partiemi nohou,otoky, cellulitida atd.tak je lepší ruční a později kombinace s přístrojovou. Pokud vám totiž správně nefunguje lymfatický systém,který se dá zpravit jedině ruční lymfodrenáží, tak jsou jakékoliv metody na problematické partie úplně k ničemu.



Helena - 20.8. 2010 08:17
Moc děkuji Jitce za odpověď. Mám zájem o detoxikaci. Brala jsem dlouhodobě antikoncepci, nežiju úplně ideálně zdravě, ale nekouřím, nepiju alkohol. Ráda bych se ještě zeptala kolik ručních lymfodrenáží bych musela absolvovat, aby to mělo nějaký smysl pro organizmus?



Jitka - 23.8. 2010 11:02
Pro Helenu,doporučuji ve vašem okolí najít si kvalitního maséra-lymfoterapeuta. Musí se vás zeptat na rodinnou anamnézu,zjistit jestli máte všechny lymfatické orgány, na ruční lymfodrenáž nesmíte být oblečená ve spodním prádle a musí vám zaktivovat nejdříve uzliny v oblasti dekoltu,krku a třísel.Podle tohot poznáte dobrého lymfoterapeuta. On potom rozhodne dle informací a osobního kontaktu, kolik budete lymfodrenáží potřebovat.Ještě můžete na hloubkovou detoxikaci použít UCWRAP zábal.



Marcela - 26.10. 2010 13:08
Dobrý den,chtěla bych rozšířit své pedikérské služby o přístrojovou lymfomasáž.Prosím,kde nejblíže Olomouce probíhá kurz.Děkuji



Věra - 9.2. 2011 17:55
Dobrý den jsem manikérka a měla bych zájem ve svém salonu provozovat také přístrojovou lymfodrenáž,můžete mi poradit co bych pro to musela udělat?Děkuji



Jana - 22.2. 2011 19:06
Dobrý večer,zajímá mě,zdali se mohou drenážovat přístrojem křečové žíly?Dále,jestli mohou na přístroj,lymf.klienti s léčeným vysokým TK? Děkuji



Lenka - 5.3. 2011 21:41
Tak píši,jako odstrašující případ.Byla jsem v sálonu na přístrojové lymfodrenáži 6x po sobě,neuvolnily mě ručně Lymfu(což jsem nevěděla) do rána mě otekly nohy,ruky a vylezly žíly,které bolí.Měsíc chodím po doktorech,mám bodavé,pálivé bolesti rukou,nohou bez ustání.Mohl by mi někdo zkušený potvrdit,zda je to možné,jestli to stím má spojitost,už jsem zoufalá.Děkuji za každou radu.



Jana - 20.3. 2011 17:43
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli mohu chodit na lymfodrenáž když mám křečové žíly-nemůžu si ublížit?? Děkuji za odpověd.



Marcela - 23.3. 2011 10:37
Pro Janu:
Hlavní kontraindikace:
veškerá zhoubná onemocnění (jen s předpisem lékaře)
akutní bakteriální a virová onemocnění
hnisavé rány
teplota
akutní astma
akutní zánět průdušek, plic a ledvin
akutní infarkt miokardu
bolestivé břicho neznámého původu
bolesti pod sternem neznámého původu
otoky obličeje ledvinového původu
akutní zánět ledvin



Marcela - 23.3. 2011 10:39
a ještě :akutní žilní onemocnění



cool-c - 7.4. 2011 12:03
No, tak škoda, že jsem si toto nepřečetla dříve. Je totiž smutné, že v dnešní době existují "salóny" kde mají Lymfoven a jen vědí, jak ho obsloužit, rychle klientku navléknout, zapnout, a říct, pak si to vypněte, kdybych nepřišla.... fakt síla. Žádné ruční uvolnění ani nic jiného, natož určitě ani žádné vzdělání a kurzy k obsluze... ach jo, teď mám trochu strach jít tam na další návštěvu :(



Petra - 12.4. 2011 16:23
a který salón to byl?



Natálka - 22.4. 2011 14:54
Čauky taky píši svoji zkušenost. Koupila jsem přes slevový portál vouchery do studia Alleghro, v Praze, vDlouhé (pův. cena 450 - ve slevě za 150). Lymfu mi samozřejmě neuvolnila, a po zapnutí přístroje mě nechala samotnou v místnosti a šla se bavit s kamarádkou. Jelikož mi nastavila hrozně vysoký tlak a dost to bolelo, musela jsem na ní řvát, aby mi to přišla zmírnit. Zmírnila to jen trochu s tím, že "něco cejtit musim" a pořád to nebylo úplně příjemné. Po masáži se nedostavil žádný příjemný pocit lehkých nohou, spíš naopak :-(
Věděla jsem již dopředu, že bych měla vyzkoušet lepší salon, s profesionálnějším přistupem, ale když já jsem studentka a 500 kč na masáž prostě nemám.
No, i když ještě mám 2 ty vouchery zakoupené, tak už je asi nevyužiju, protože jak tu čtu, tak bez uvolnění uzlin ta masáž stejně nemá účinek, naopak se tím ještě něco zkazí....



Dana - 26.4. 2011 15:39
Dobrý den.Vlastním přístroj pneuven 7komorový.je velký rozdíl mezi 7komor a 14komor?jedná se mi o výsledek.Děkuji moc za odpověd.Myslím že funkci splnuji stejnou.



Vera - 11.5. 2011 22:03
Natalko je opravdu smutne kdyz ctu o takovem neprofesionalnim chovani,je skoda voucher nechat propadnout,dozadujte se uvolneni uzlin,nebo vraceni penez,to prece kazdy kdo provozuje profesionalni lymfaticke masaze musi umet.



Jitka - 3.6. 2011 14:53
Informace pro všechny,kteří se chystají nově či opakovaně absolvovat přístrojovou lymfodrenáž,musíte být navlečeni jen v lymfokalhotech,nesmí vás nikde žádná gumička utiskovat(ani podprsenka). Je nutné provést uvolnění uzlin v oblasti dekoltu, jemná velmi příjemná masáž a v případě, že vám otékají nohy, tak ještě provést uvolnění tříselných uzlin.Pokud nedojde ke zlepšení tak po 3 procedůrách, je lepší chodit na ruční lymfu celých nohou. V kalhotech přístroje musí probíhat jenom lehká tlaková vlna. Jelikož lymfa je těsně pod kůží, naopak pokud vám nastaví vyšší tlak, který hodně cítíte, mohou vám zablokovat lymfu.Což je potom důsledek, že vám není dobře, máte pocit, že jste zavodněná a mužete mít spoustu dalších pocitů.Takže absolvovat jen u certifikovaných lymfoterapeutů.



Jiří - 6.6. 2011 08:40
Dobrý den, dovolím si mírně nesouhlasit. Můžete mi paní Jitko prosím sdělit, jak může gumička podprsenky utiskovat hrudní mízovod (ductus thoracicus), který vede podél páteře? Co na to žebra? Otázkou zůstává proč masér/ka či terapeut/ka chce sundat podprsenku při přístrojové lymfodrenáži dolních končetin... Uvolnění uzlin v oblasti dekoltu? Kterých? Proč nezmiňujete krční uzliny (profundus - terminus), které se uvolňují na začátku, případně i v průběhu jakékoli lymfatické masáže přístrojové i manuální? Teď tříselné uzliny, ty se při přístrojové lymfodrenáží dolních končetin uvolňují VŽDY. S lehkou tlakovou vlnou souhlasím, ovšem to, že lymfa je těsně pod kůží je relativní. Pod kůží je "jen" 80% lymfatického systému, zbylých 20% je hluboký lymfatický systém. Použitím vyšších tlaků jde simulovat klasická masáž nohou (používají se tlaky až 2x vyšší než u lymfodrenáže) a přesto k zablokování lymfy nedochází. Může za to rozdílný průběh tlakové vlny v návlecích. Nejsem lymfoterapeut, jen si myslím, že když někdo něco dělá, měl by vědět co a jak na to, aby účinek byl co největší při co nejbezpečnějším a nejpříjemnějším průběhu procedury. Rozhodně tedy neobhajuji celkem běžnou praxi přístrojové lymfodrenáže bez uvolnění jakýchkoli uzlin a bez přítomnosti maséra/terapeuta... v jejím průběhu. Omlouvám se za délku příspěvku a přeju všem zájemcům o přístrojovou lymfodrenáž hezký den.



Andrea - 12.6. 2011 23:33
Dobry den,

rozhodla jsem se koupit do sveho noveho studia lymfodrenazni pristroj. Muze mi nekdo opravdu ze zkusenosti poradit?? Pneuven Relax 4.14 PD nebo Lymfoven 14S Kosmetik?? Dekuji.



Jitka - 11.7. 2011 15:35
Pro Jiřího, určitě máte v něčem pravdu,popisovala jsem jen úplný základ.Z vašeho příspěvku je patrno, že opravdu nejste lymfoterapeut. Doporučuji navštívit kvalitního lymfoterapeuta či lymfologa.



Simona - 19.7. 2011 10:51
Zdravím, ráda bych koupila přístrojovou lymfodrenáž ženě ve věku 61 let, dva roky po operaci vytažení křečových žil, jinak vitální. Je to pro ni vhodné?



Jan Samiec - 22.7. 2011 10:20
Chci se zastat pana Jiřího, který zcela zjevně ví o čem mluví a poděkovat mu za osvětlení problematiky lymfatického systému v míře takové, jak to je jen vůbec možné. Děkuji. Jako klient bych raději využil služeb pana Jiřího než paní Jitky.



Jan Samiec - 22.7. 2011 13:10
... paní Jitko, jak se člověk stane cerifikovaným lymfoterapeutem či lymfologem? A jak poznám toho kvalitního? Z vaší odpovědi na příspěvek pana Jiřího cítím promlouvat pouze uraženou ješitnost, nikoliv zkušenost a znalost. Neodpověděla jste panu Jiřímu ani na jednu z jeho otázek. A to jste psala před jeho reakcí byl v podstatě návod na použití lymfodrenážních kalhot přidávaný do balení výrobcem. Zajímám se o tuto problematiku ( zjevně podle toho, co píšu taky nejsem lymfoterapeut, to jste taky jistě poznala ), ale chtěl bych se jím stát, tudíž cestou příspěvků do diskuse se dovídám z různých pohledů potřebné. Proto vás prosím o doplnění odpovědí na otázky mé a pana Jiřího. Děkuji.



Marki - 22.7. 2011 14:00
Dobrý den,zajímalo by mě jestli mám chtít po svých zákaznicích u přístrojové lymfodrenáže podepsaný souhlas o zdravotním stavu jestli netrpí zhoubným onemocněním atd .Děkuji



Petr Němec - 22.7. 2011 14:54
Hezký den Marki, já tedy dělám ruční lymfodrenáže ne přístrojové, ale klienti mi před první terapií podepisují takový dotazník, kde je mimo jiné i napsáno, že byli poučeni o kontraindikacích atd. .



Jan Samiec - 24.7. 2011 07:21
Rozhodnutí absolvovat jakoukoliv masáž je rozhodnutím klienta a klient sám nese plnou odpovědnost za svůj výběr masážního salonu, masérny, studia či maséra a důsledky z procedury plynoucí.

Pokud se má masér potřebu chránit před neblahými důsledky svého působení či jednání s klienty, zcela jistě si přitáhne do života zkušenost o tom, jaké to je, když se mu povede způsobit klientovi kterého ošetřoval nepříjemné stavy po masáži. Jako klient bych se pak cítil v pasti, bolí mě to a už si nemůžu nikomu ztěžovat, protože jsem podepsal papír, že jsem s masáží souhlasil. Navštíví lékaře a ten si přihřeje polívčičku na tom, jak je alternativní či preventivní péče nezdravotnických subjektů kterou mají všichni kteří brojí proti zdravotnictví plnou pusu špatná a naordinuje již nikoliv klientovi ale pacientovi růžové kuličky. Klient získá konečně diagnosu po které tak toužil a může všem povídat o své zkušenosti. Vše je jen o úhlu pohledu a myšlení se kterým jde pracovat a kterým sami přispíváme tomu jak budou lidé k alternativní či preventivní péči o své zdraví přistupovat. Zda odpovědně anebo to nechají na byrokracii.

Bolesti po masáži mohou nastat s velmi velkou pravděpodobností u všech, kteří nikdy žádnou masáž či cvičení neabsolvovali a ony nepříjemné pocity jsou pouze reverzní reakcí organismu, dokazující pouze to, že byla masáž účinná a nyní v organismu probíhá ozdravný proces, projevující se dočasným zhoršením zdravotního stavu. Měl bych se snad proti něčemu takovému chránit a vyžadovat po někom papír, abych měl klid v duší?

Osobně s tím nesouhlasím a dávám přednost před papírováním, komunikaci s klientem a osvětlení problematiky procedury a její kontraindikace. Hraje v tom ovšem hlavní roli jistota maséra, do jaké míry ví sám, co dělá a proč, a jak je schopen si svou práci obstát sám před sebou natož klientem. Z toho pohledu je samozřejmě podepsaný papír klientem o masérově bezúhonnosti jistější a účinnější. Ta varianta komunikace s klientem je sice těžší a odpovědnější, ale při ní má klient kdykoliv možnost se na mne obrátit, pokud by si s reverzní reakcí nevěděl rady. Pokud by ovšem nastala.

U klientů, kteří ještě na masáži nikdy nebyli je nutné postupovat mnohem citlivěji než u ostřílených bardů a nechtít za každou cenu zázrak hned při první masáži, jako se u nezkušených masérů, kteří se necítí jistí v kramflecích stává. To chce ovšem když nechám provádět jakoukoliv přístrojovou záležitost, sedět u klienta a nepít si v kumbále kafíčko či klábosit s kamarádkou, jak už v této diskusi někdo popisoval svou zkušenost z přístrojové lymfodrenáže.

Ruce jsou ruce.



Petr Němec - 24.7. 2011 09:43
Dobrý den Jane, z části máte asi pravdu, ano papírování je nepříjemné, ale z části pochopitelná. Každý terapeut by měl postupovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Věřte ale, že se najdou i klienti, kteří vám zapřou svůj skutečný zdravotní stav, což především u lymfodrenáží může mít nepříjemné následky. 100% souhlasím, že je důležitá komunikace s klientem, ale proč si pak nenechat klientem podepsat, že byl seznámen s kontraindikacemi. Tato karta nám pak slouží i k tomu, že si do ní zapisujeme zpětnou vazbu od klienta na terapii. Bavíme se tady ale o lymfodrenážích a ne klasických, relaxačních masážích.
Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že někteří klienti vám třeba při pohovoru ani neřeknou že berou varfarin nebo mají problémy se srdcem.
V zahraničí je tato praxe zcela běžná a ze zkušenosti mohu říct, že většina klientů to bere spíše jako profesionální přístup, než otravování.



Jan Samiec - 24.7. 2011 13:48
Pane Petře souhlasím i s tím co píšete, jen mi přišlo vhodné seznámit ostatní s tím, že na věc mohou být různé pohledy a pokud si k papírování člověk sám vytvoří vztah a je to v souladu s jeho cítěním, tak může být i papírování cesta. A díky němui můžete mit i takto zpětnou vazbu. Myslím si že to není jen problematika lymfodrenáží ale všech masáží, protože u všech masáží se více či méně lymfatický systém ovlivňuje. A když mám říct něco z vlastní zkušenosti, tak nikdy při klasické masáži neudělám se svaly nic dokud před tím neuvolním lymfatický systém. Je-li to zapotřebí, protože nkdo jej má volný.



Monika - 10.8. 2011 21:24
Dobry den,jedna moja klientka mala po prvom osetreni vacupressom na nohach ( predna strana a boky ) male zilky - akoby metlicky fialoveho sfarbenia a pri kolenach modraste.Po druhom pouziti - s mensim tlakom,opat a este viac ziliek.Neboli to male hematomy - modriny,ale zilky.Pocas osetrenia nebol tlak pre nu bolestivy a po prvy krat som aj tak volila mensi tlak.Som fyzioter./maser a s vacupressom som uz robila pred rokmi,ale toto sa mi este nikdy nestalo.Bola by som velmi vdacna za radu a pomoc.Dakujem



Ilona - 5.9. 2011 13:34
Dobrý den,
mám problémy s otoky nohou, začaly se mi tvořit křečové žíly, asi 30x jsem absolvovala lymfodrenáž a nohy mě přestaly otékat. Chtěla bych si zakoupit lymfodrenážní přístroj Q-1000 na domácí ošetření. Můžete mi někdo poradit jestli tento přístroj je vhodný? Určitě ty dražší přístroje jsou vhodnější ale finančně náročné, když to chci používat jen na domácí léčbu. Prosím o radu, jaký přístroj bych si měla zakoupit. Děkuji.



Božena Hedvika - 23.10. 2011 13:54
Prosím paní Jitku o odpověď. Navštěvovala jsem solidní salon v Praze, kde jsem absolvala vícekrát přístrojovou lymfodrenáž. Ale přesto, že mi šlo o pomoc při otékání lýtek, (mám křečové žíly a podle ortopéda též zpomalenou lymfu - kvůli čemu jsem hlavně na lymfodrenáže začala chodit) nebyly tříselné uzliny vůbec uvolňovány, pouze v oblasti dekoltu a krční uzliny. Jak mám zjistit, kde neopomenou také tříselné uzliny? O tom jsem vůbec nevěděla. Přece nebudu upozorňovat masérku, co má ještě udělat, stejně bych jí už nedůvěřovala. Ruční lymfodrenáž je pro mne příliš drahá. Děkuji!



Božena Hedvika - 23.10. 2011 13:57
Pokud na můj dotaz odpoví též jiní lidé, budu ráda, dozvím-li se o jejich zkušenostech.



Hanča - 5.11. 2011 19:18
dobrý den chtěla bych do salonu pořídit přístrojovou lymfomasáž. Můžete mi poradit jaké vzdělání budu potřebovat? Nebo bude mi stačit, že na salon mi ručí zdravotnice? děkuji



Petr Němec - 6.11. 2011 21:23
Hezký den Hančo, doporučuji absolvovat kurz manuální lymfodrenáže, pak si budete jistá, že klientům neublížíte. Petr



Hana - 16.11. 2011 22:47
Zdravím,znovu se ptám protože jsem se nedočkala odpovědi.Pěkně prosím o radu.Pneuven-jaká je ideální výše tlaku? A nohavice se nafukují od chodidel vzhůru až do pasu nebo opačně? 1000x děkuji za odpovědi. Hezké dny. Hana.



Petr Němec - 17.11. 2011 07:54
Milá Hanko, jen doufám že Pneuven nechcete provozovat komerčně, jelikož otázky které pokládáte jsou základní znalostí každého lymfoterapeuta. Co se týká tlaku v komorách, tak to je individuální podle problému s kterým klient přichází. Nohavice se vždy nafukují od chodidel směrem vzhůru. Petr



Janka - 22.11. 2011 10:05
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je po přístrojové lymfodrenáži možné hned jít na hodinovou klasickou masáž? Jedna z mých klientek se objednala na přístrojovou lymfodrenáž ve studiu, kde jsem v pronájmu, a hned na to ke mně na masáž a já si nejsem jistá, zda si touhle kombinací spíš neublíží, zda se jí nemuže třeba něco stát...
Předem už moc děkuji za odpověď



Petr Němec - 22.11. 2011 11:54
Hezký den Janko, masáž bych po lymfodrenáži nedoporučoval. Petr



Janka - 22.11. 2011 20:25
Děkuji moc za odpověď. A mohu se zeptat na důvod, abych věděla, jak to klientce oddůvodnit?



Petr Němec - 23.11. 2011 09:50
Lymfodrenáž mimo jiné působí na tělo i detoxikačně a tím dochází k přechodnému zatížení organismu. Masáží po lymfodrenáži byste tuto zátěž mohla ještě zvýšit, což není žádoucí. Po lymfodrenáži bych klientce doporučil nějakou procházku, určitě nekonzumovat alkohol. To jí ale určitě lymfoterapetka vše vysvětlí. Petr



Daniela - 3.1. 2012 15:51
Dobrý den, moje 15letá dcera má problémy se spánkem/usínáním, protože má často dlouhodobě chladnou nějakou část povrchu těla (lokalizace proměnlivá), já to mívám též - trvá to několik hodin a neohřeje se to ani přiložením např. termoforu. Nejčastěji to jsou hýždě a stehna, ale třeba i rameno, paže a lopatka. Pomůže na tohle lymfodrenáž?



orbittka - 13.1. 2012 21:43
Dobrý den,

k vánocům jsem dostala poukaz na lymfodrenáž (3x55 minut na stroji Lymfoven). Nebylo však před tím provedeno uvolnění lymf. uzlin. Já jsem vubec netušila, že se to provádět musí, ikdo mě na nic neupozornil a to se jedná o velmi známe studium. Nyní mám po těchto třech návštěvách bolesti v pravém podbříšku. Byla jsem u lékaře ale toto jsem mu neřekla, vubec mě nenapadlo, že to s tím muže souviset. Krev a moč mám v pořádku. Zítra tam jdu znova a řeknu jí o tom. Máte nějaké rady jak postupvat a na koho se kdyžtak obrátit pro zkontrolování stavu mého lymfatického systému? MOC děkuji!



Ivana - 31.1. 2012 18:16
Dobrý den, prosím o radu. Po úraze kotníku mi lékař předepsal strojní lymfodrenáže. Dnes jsem podstoupila první, ale bez jakéhokoliv uvolnění lymf.uzlin. Protože se jedná o rehabilitační oddělení zdejší nemocnice, nenapadlo mě, že by něco mohlo být opomenuto. Děkuji za odpověď.



Kamila - 1.2. 2012 11:52
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se může jít po přístrojové lymfodrenáži do fitka nebo se doporučuje mezi cvičeními odstup. Také by mě zajímalo, zda můžu jít na lymfodrenáž v době menstruace. děkuji



Andrea - 4.2. 2012 01:03
Dobrý den,prosím poraďte,před několika lety jsem prodělala pánevní trombosu žil.
Je vhodné jít na lymfodrenáž?Také jsem uvažovala o zakoupení přístroje domů, avšak je tolik názorů,že se nedokáži rozhodnout. Přístroj bych ráda využila na oteklé nohy,popraskané žilky, celulitidu nohou i bříška. Je mi 39 let. Poraďte prosím a předem děkuji.



Slávek Merta - 15.2. 2012 14:54
Přístrojová kosmetická masáž rozhodně není lymfodrenáž v pravém slova smyslu. V případě poúrazových a pooperačních otoků je mnohem vhodnější ruční lymfatická masář prováděna certifikovaným terapeutem. Obsluha přístrojových lymfodrenáří často o lymfě neví nic. To je má zkušenost.



Petra - 25.4. 2012 10:57
Dobrý den, byla jsem tento týden poprvé na přístrojové lymfodrenáži. Velmi mne překvapilo, že mi masérka nechala na sobě oblečení včetně kalhot. Je to tak správné? Navíc, jak se tay dočítám, neprovedla před přístrojovou lymfodrenáží ruční rozmasírování lymfatických uzlin. Jak mám dále postupovat? Mám předpalceno 10 vstupů a nerada bych, abych si díky tomuto přístupu spíše ublížila. Děkuji moc za rady.



Pro Petru - 10.5. 2012 14:29
Milá Petro, hned bych se proti tomu ohradila, jelikož může dojít k poškození vašeho zdraví. Ihned tam přestaňte chodit a ať vám vrátí penize.
To vám radím já, neboť to je základní chyba. Hodně štěstí Ivana



Jitka - 17.5. 2012 13:12
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak často chodit na lymfodrenáž? Zda lze jít i několik dnů po sobě?
Děkuji za odpověď.



Jan Samiec - 20.5. 2012 01:42
Přímo se to doporučuje. Aby přístrojová lymfordrenáž skutečně zafungovala jak má mělo by se zajít 11x po sobě v rozmezí cca 3 dny od sebe. Osobně jsem zastáncem manuální lymfatické masáže. Sekání s masérem je mnohem účinnější a osobnější než s naprogramovaným přístrojem.



Marcela - 24.6. 2012 21:05
Dobrý den,jsem kosmetička(kurz) a zajímalo by mne,jestli si mužu zakoupit lymfoven,aniž bych měla masérský kurz.Stačí zaškolení na přístroji nebo ne?Děkuji M.



Jana - 19.7. 2012 10:42
Pro Marcelu: Zakoupit si ho samozřejmě můžete jako každý laik z ulice nebo rekvalifikovaná kosmetička... Přijde mi, ale krajně nezodpovědné provádět mechanickou lymfodrenáž když nevíte vůbec nic o té manuální ani o lymfatickém systému. Každopádně je důležité nastavení tlaků na jednotlivé partie což ti kteří zaškolují z převážné většiny nevědí, protože o dané problematice nevědí také nic. A hlavně před mechanickou lymfodrenáží MUSÍTE uvolnit lymfatické uzliny a nevím jak to chcete udělat když nejste masér (nebo, alespoň nemáte kurz lymfatických masáží)? Co když se klientovi díky přeplní špatně uvolněné uzliny a vy to samozřejmě nepoznáte protože tomu nerozumíte.. To ho necháte jen tak odejít domů? Každopádně mám zkušenosti jak s manuální tak s lymfatickou a stoprocentně je účinější ta manuální. Přístroj nikdy nepozná kde je nějaký problém, jakému místu se více věnovat atd. což je velmi důležité. Pokud hodláte svou neodborností poškodit klientům zdraví hodně štěstí - bude vám potřeba... Jsem také i kosmetička a tak vím, že vzdělání kosmetiček nestačí k "provádění lymfodřenáží" i když jich to asi spousta dělá.



Jan Samiec - 29.7. 2012 13:47
Paní Jano píšete mi z duše. Děkuji.



Evelína - 23.10. 2012 09:23
Dobrý den, jelikož vypadá, že v této diskuzi jsou opravdu zkušení maséři, možná mi poradíte. Začínám s lymfatickými mazážemí, jak těla, tak obličeje a chtěla jsem si vyzkoušet na kamarádce s nemocným a oteklým kolenem, jestli ji manuální lymfodrenáž pomůže. byla u mě 2x, dokonce v jednom týdnu, a bohužel nenastala žádná změna. Ale jinou kamarádku přestal pobolívat loket dokonce jen po masáži přístrojové. Je to tak, že opravdu je to individuální a to, co někomu pomůže, tak na jiného nepůsobí? Děkuji za případnou odpověď.



Petr Němec - 23.10. 2012 09:40
Hezký den Evelíno, vlastně jste si odpověděla sama. Každopádně nemocné koleno dvěma lymfodrenážema nespravíte, chce to vydržet. Také by bylo dobré zjistit, zda se jedná opravdu o problém s lymfatickým systémem. Z přírodní medicíny můžete vyzkoušet i med, případně jsou při otocích vhodné zábaly do tvarohu nebo kysaného zelí. Z farmak by stálo za to vyzkoušet Condrosulf, ale to bych se rozhodně poradil s lékařem. Petr



Maja - 5.11. 2012 21:51
Dobrý den,po absolování několika přístrojových lymfodrenáží mě pobolívají nohy a mám jakoby rozpraskané žilky.Serii přístroj.lymfodrenáží jsem již absolovala 2x a pododné probléby jsem nikdy neměla vždycky jsem byla spokojená s výsledkem Děkuji za odpověď



Milan - 5.11. 2012 22:22
Ahoj Majo,nevím kam chodíte na dranáže.V žádném případě by nemělo docházet k Vámi popisovaným problémům.Vždy!před manuální i přístrojovou drenáží se musí manuálně "vyčistit"centrální uzliny,má být dobře nastavený tlak na přístroji.Já osobně si nechávám přinést doporučení a interní vyšetření od klientů.Lymfodrenáž není kosmetická záležitost,je to léčebná procedúra se svými pravidly a kdo to používá,měl by být velmi erudován.Školil mě zakladatel dr.Bechyně a vím o tom své-není to sranda!Bohužel je to vedeno dle živnostenského zákona jako služby,což je dle mého názoru nebezpečné.Milan



Božena Straková - 21.11. 2012 15:31
Plně souhlasím s panem Milanem. Já provádím ale jen manuální, protože nic nezkopíruje tělo tak citlivě jako lidská ruka, ale přístrojová drenáž má taky své opodstatnění. Problémem u ní je fakt, jak dalece zná, ten kdo ji provádí, možnosti toho kterého stroje, ale vždy by měl znát velice dobře anatomii lymfatického systému těla. Bohužel u některých strojů pracuje jen "obsluha", která má dobře prostudovaný návod, ale tělo a jeho reakce jsou každé jiné, o tom že anatomii lymfatického systému neviděla ani z vlaku ani nemluvím. Problémem je taky fakt, že spousta lékařů se lymfatickým systémem také moc nezaobírá. Předpokládám, že ruční masáž nedělá nikdy člověk, který si o tom jen přečetl v nějaké knize či manuálu. Chápu, že klient, který o tom nic neví, se těžko orientuje, aby si na to vybral toho správného fyzioterapeuta nebo maséra. Předpokládám, že pí. Maja konzultovala provádění přístrojových lymfodrenáží se svým lékařem. Ty rozpraskané žilky mě trochu šokují.Mám zrovna jednu klientku, která na ně nesmí, pouze manuální. Paradoxem je, že jí je jeden lékař doporučil a druhý zakázal. Zda znal její zdravotní stav (dlouhodobý) to nevím, nemám právo soudit rozhodnutí lékaře, ale ani on není neomylný. Božena



Božena Straková - 21.11. 2012 15:41
Ještě jssem si dočetla starší příspěvky a musím s k nim vyjádřit. To co tady čtu, že obsluha stroje prohlásí, že člověk musí něco vydržet je "masakr". Žádná lymfatická masáž (nebo drenáž, jak chcete) nesmí nikdy bolet, je to absolutně bezpolestná procedura. Pokud někde něco bolí, je to buď špatně prováděno nebo je tam zánět či jiný patologický problém. To opravdu nechápu.
A názor, že ten stroj dobře vydělává, takže je dobrý,... mě taky šokuje.Božena



Božena Straková - 22.11. 2012 13:39
Vzhledem k tomu, že neprovádím přístrojouvou lymfodrenáž ale manuelní, zajímalo by mě jak se takové návleky desinfikují, když se dle informací různých klientů, které znám, nasazují jednomu člověku za druhým jak na běžícím páse. Jaká je ochrana proti plísním, bakteriím, virům apod, jichž může být kterýkoliv klient i třeba nevědomým nositelem. Prosím jen o příspěvky z praxe ne z manuálů přiložených k obluze daného stroje. Klienti, které ošetřuji manuálně mají někteří i otevřené rány, či mikroranky na postižených končetinách.Díky, Božena



Petr Němec - 22.11. 2012 14:15
Hezký den Boženo, já tedy dělám pouze manuální lymfodrenáže, ale mám zkušenosti i s přístrojovými. Při přístrojové drenáži se dají (spíše by se měly) používat jednorázové návleky, které zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Petr



Božena Straková - 12.12. 2012 14:14
Dobrý den Petře, děkuji za odpověď. Odpověděl jste zcela jednoduše a přesně, je to jen o lidech, kteří s těmi přístroji pracují. Mě ty přístroje příliš neoslovují, a všichni, kdo na nich byl mi potvrzují, že jim nikde neprováděli před aplikací přístrojem manuální bazální ošetření krku. Také jsem se setkala s maséry, kteří s těmito přístroji již pracovali a teprve následně absolvovali kursy pro takovou masáž. Problém je teda v tom, že s nimi mohou pracovat všichni, kteří projdou vyškolením o obsluze, ale už nikoho nezajímá, co ví o lidském těle, což je dost škoda, spíš dost nedostatek. Nevím, jaké jsou podmínky pro užívání takového přístroje. Božena



Anna - 19.9. 2015 07:03
Dobrý den, chodila jsem na přístroj.lymfodrenáž do lázní v Karviné, ale tam nám "pozapínaly sestry kalhoty" a žádné ruční uvolnění lymf.drah nedělaly a toto jsou školené zdravotní sestry. Jak je to možné?An.



Kiwka - 19.9. 2017 16:03
Dobry den, precitala som vsetky prispevky a neprekvapuje ma to,, jak nastaveny sytem tejto doby nefunguje a je to otazka casu kedy to padne. Na druhej strane som rada, ze su tu i zapaleny a poctivy. Som fyzioterapeut, pracujem v liecebni s detmi. Mam absolvovany kurz manualne lymfodrenazne techniky v Brne a prilezitostne sa lymfodrenazim venujem po praci. Bavi ma to, je to nadherna praca. Masaze robim poctivo, jak nas ucili, ale dostavam sa do casoveho tlaku, kedy napriklad lymfodrenaz dolych koncatin mi zabere i 1 hod a pul a mam pocit, ze u jednej klietky by som potrebovala i 2 hodiny. Beriem to i s takym par minutovym doznenim relaxacneho ucinku lymfomasaze, kedy nechavam klientku lezat na stole a necham to na nu, kdy se rozhodne vstat. Rada by som vedela od skusenejsich lymfoterapeurov jak to maju s casem. Tiez citim, ze by som chcela oprasit a nabrat nove informacie, rady, skusenostiv tomto obore, a obcas mi chyba i spetna vazba. Neviete niekdo o nejakom refresh- kurze, nebo o stretnutiach ci sustredeniach v duchu lymfodrenazi. Dakujem vsem za reakcie



Eva - 27.12. 2017 00:14
Dobrý den mám dotaz maminka si koupila lymfatický masážní přístroj na nohy ale na jedné noze má viditelné variXY. Mohlo by to způsobit problém? Děkuji



DášaH - 6.1. 2018 07:59
Kiwka: odkud jsi? Naše lektorka dělá refreše. V čechách, v Praze.

Eva: ano, vrixy a přístroj mohou způsobit problém.



Mirka - 22.7. 2018 22:19
Taky jsem s tím v Brně měla poměrně dost velký problém, ale pak jsem dostala doporučení na studio Linie v Brně, kde jsem teda byla spokojená.



Eva 27.10.2019 - 27.10. 2019 06:40
jsem masér,mám osvědč.i certif.na lymfatické masáže i reflexní,ale chci doplnit masérnu lymfat.kalhotama.Potřebuji nějaký zdravotnický kurz nebo zastřešení lékařem? k vůli kontrole? díky za info...



Eli - 13.6. 2020 18:14
Mohla bych se zeptat,jestli je zde někdo, kdo umí pracovat s pneuven relax 4.7, prosím? Mám pár dotazům přepínání programů bez karty. Moc díky



Nový příspěvek:

Vaše jméno: 
Text: 
Ochrana proti spamu. Kolik je čtyřikrát čtyři?

 
 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj