Vyber region:
Vyhledávání:

Ajurvédské masáže

Ajurvédské masáže náleží k technikám asi nejdokonalejšího a nejstaršího systému léčitelské nauky staré pět tisíc let, jež je plně uznávána i západní klasickou medicínou. Ajurvéda neboli nauka života, usiluje v prvé řadě o dosažení fyzické a duševní harmonie, což je jediným předpokladem zdraví a životní spokojenosti. Výjimečnost ájurvédy spočívá především v komplexním a hlavně individuálním přístupu ke každému člověku, u něhož sleduje životní podmínky, fyzickou i psychickou konstituci a energii složenou z několika elementů. Ajurvédská medicína se nespoléhá v žádném případě na syntetická léčiva, ale na přírodní produkty a tradiční znalosti, věnuje velkou pozornost životnímu stylu a stravě.

Jedním z důležitých rysů tohoto léčitelského systému je zejména prevence, předcházení nemocí či hledání jejich příčin, na místo nerozumného potlačování. Ajurvédské masáže se proto dostávají do úhlu zájmu moderního člověka, jež je ovlivňován permanentním stresem a nedostatečnou relaxací. To podle ajurvédy vede k disharmonii a nerovnováze těla i psychiky a staví základy nemoci.

Podstata ajurvédské masáže tkví ve snaze zpomalit stárnutí organismu a odstranit toxiny, které se v těle hromadí a způsobují různá onemocnění. Dokonalá relaxace, kterou ajurvédské masáže přinášejí, je prostředkem regenerace těla i psychiky, zbavení se stresu a negativního napětí. K širokému spektru pozitivních účinků masáží patří:

  • posilují imunitu a nervový systém

  • zlepšují funkci pohybového aparátu při onemocněních kloubů, kostí i svalů

  • podporují látkovou výměnu v organismu

  • pozitivně ovlivňují stav pokožky při ekzémech, vyrážkách apod.

Klasické ajurvédské masáže využívají hojně teplých léčivých organických olejů, které jsou spolu s aromatickými oleji a bylinami individuálně vybírány pro každého pacienta. Existuje řada variant masáže a doprovodných ajurvédských procedur, od bylinných inhalací, napařování až po ošetření pleti léčivými maskami. Najdete masáže s akupresurními prvky i takové, které jsou prováděny dvěma maséry zároveň.

Ajurvédské masáže se provádí na celém těle, včetně hlavy a obličeje, i na jednotlivých částech těla a zabírá nejčastěji od 20 do 90 minut. Po každé masáži následuje nezbytná relaxace v místnosti s příjemnou atmosférou, kde se nechávají doznít účinky masáže. Ajurvédské masáže by měly být vnímány jako ozdravná kúra, která vyžaduje pravidelné opakování, jen tak lze dosáhnout vysněné tělesné i duševní harmonie.


Zpracoval: MASÁŽE.info.


Pokud Vás ajurvédské masáže zaujaly a chcete je vyzkoušet, tak jsme pro Vás připravili seznam masážních salónů, které je aplikují. 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj