Vyber region:
Vyhledávání:

Filipínská metoda

Léčení filipínskou metodou pomocí zemského magnetismu nebo také psychochirurgie pochází skutečně z Filipín. Jde o původní léčitelskou praxi založenou na využití síly přírodních živlů – země, ohně, vody a vzduchu. V současnosti je jejím nejznámějším učitelem reverend Alex Orbita, od kterého tuto schopnost převzal dr. Ladislav Hodek a vyučuje ji v Čechách a na Slovensku (Asociace reiki ČR a SR).

U filipínské metody rozlišujeme také několik úrovní, které se liší stupněm dosažených schopností. První stupeň umožňuje kontaktní léčbu v místě a čase, u druhého stupně je pak možné léčit na dálku. Třetí stupeň přichází s možností psychických operací na astrálním těle. V povědomí veřejnosti je, díky médiím, nejvíce čtvrtá úroveň, kdy dochází k operacím na fyzickém těle „holýma rukama“. V našich podmínkách se vyučuje pouze I.a II.úroveň, výjimečně III.

Filipínská metoda je unikátní fenomén, který si teprve postupně získává svojí pozici mezi praktikami přírodního léčitelství, přestože je na našem území tato možnost již několik let. Její využití spočívá v odstraňování negativních energií z těla nebo čaker, jde tedy o způsob okamžité úlevy od bolesti, počínajícího onemocnění nebo energetické nerovnováhy. Pomocí této metody je možné úplně odstranit bolest svalu po fyzické námaze, zmírnit nebo odstranit běžná onemocnění jako nachlazení nebo angínu v počátečním stadiu, popř. napomáhat k úplné léčbě při vážnějších onemocněních.

Velmi účinná je kombinace s reiki. Postižená čakra nebo energetická dráha se pomocí filipínské metody nejprve zbaví nánosu negativních energií a reiki následně dodá životadárnou sílu. Regenerace a léčba nemocné oblasti je tak rychlejší a účinnější. Čištění čaker přes tuto kombinaci je doslova elixírem zdraví. Výborných výsledků se také dosahuje při řešení zablokovaných zad nebo natažených svalů, kdy sval pomocí této metody jednodušše zrelaxuje a masáž pak už jen zlehka navrátí tělo do původního stavu. Zpravidla není zapotřebí ani bolestivých rozmasírovávání ani dalších návštěv maséra.

Zákrok pomocí filipínské metody trvá podle stupně poškození od 3-10 minut, při komplexní léčbě a čištění čaker déle. Jde o bezkontaktní léčbu přes oblečení, kdy klient pohodlně leží nebo sedí. Stále však platí, že lze vyléčit každou nemoc, ne však každého člověka. Pokud člověk neřeší příčinu svého problému, zdravotní problémy se dřive či později vrátí.


Zpracoval: Daniel A. Balušek.

Masér a terapeut, certifikace I.a II.stupně Filipínské metody léčení pomocí zemského magnetismu


Komentář MASÁŽE.info: Tento článek od pana Baluška je pouze informativní. MASÁŽE.info se nesnaží tuto metodu doporučit nebo nedoporučit, pouze informuje o její existenci. Názor si čtenář musí vytvořit sám. 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj