Vyber region:
Vyhledávání:

Yumeiho masáže a terapie

Yumeiho masáže a terapie je léčebná metoda pocházející z Japonska, která kombinuje prvky nejlepších masážních technik východních léčebních systémů. Jedná se o novou metodu složenou ze sta cviků, které byly vybrány Dr. Masayuki Saionji již v roce 1978. Od té doby se postupně dostává do povědomí masérů a profesionálů po celém světě a získává si oblibu i mezi pacienty, kteří upřednostňují cílené masáže, které jim poskytnou skutečnou úlevu od bolestí, únavy či zdravotních problémů. U nás se tato metoda zatím objevuje spíše sporadicky v různých speciálních centrech a zařízeních, všude jinde je nabízena jako opravdová specialita mezi masážemi.

Cviky jsou zaměřeny na uvolnění svalů a blokád technikou akupresury a nápravu kloubů po celém těle, tedy chiropraxi. Jedná se o ucelenou masážní techniku, která usiluje o harmonii a tělesnou rovnováhu pomocí mechanické terapie. Protože většina lidí žije v disharmonii, jak tělesné, tak duševní, dochází ke zdravotním komplikacím, které se navenek projevují zejména zkřivením páteře a posunutím kyčlí a pánve. Yumeiho masáže a terapie se napravením těchto disproporcí snaží dovést tělo zpět k rovnováze a funkčnosti všech jeho částí a procesů bez užívání léků. Vše je ale spojeno se zdravým životním stylem, který nepředpokládá jednostrannou a stresovou zátěž, ale aktivní pohyb a duševní klid.

Pravidelná terapie účinně předejde či odstraní i chronické bolesti zad a kloubů, zmírní skoliózu či postupující stav artrózy. Dokáže bojovat s bolestmi hlavy, svalovou ztuhlostí a bolavou krční páteří nebo rameny. Problémy pohybového aparátu však většinou úzce souvisí se špatnou funkcí vnitřních orgánů. Yumeiho masáže a terapie upravují:

  • krevní a lymfatický systém

  • menstruační bolesti a neplodnost

  • nespavost

  • imunitní systém

  • nemoci srdce, trávicího i vylučovacího ústrojí atd.

Masáže dokonce zaznamenávají úspěchy v ovlivňování obezity a stárnutí a přinášejí skutečný příval životní energie, který vydrží ještě dlouho po masážích. Yumeiho masáže a terapie provádí pouze vyškolený profesionál na žíněnkách či speciálních kobercích. Co se oblečení týče, postačí lehké sportovní. Masáže jsou vhodné pro všechny, nevyhýbají se ani dětem, s výjimkou nesouhlasu ošetřujícího lékaře.


Zpracoval: MASÁŽE.info.


Pokud Vás Yumeiho masáže a terapie zaujaly a chcete je vyzkoušet, tak jsme pro Vás připravili seznam masážních salónů, které je aplikují. 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj