Vyber region:
Vyhledávání:

Diskuzní fórum - Začátek podnikání



Jiřina - 1.4. 2010 19:15
Dobrý den. Obracím se na vás s prosbou o radu. Půl roku jsem na ÚP a pořád se nedaří najít žádnou práci. Tak uvažuju o rekvalifikaci na masaže. Zjistila jsem, že od ÚP žádnou fin. pomoc čekat nemůžu a tak se rozhoduju, jestli do toho i přesto jí. Chtěla bych se zeptat, jaké jste měli počáteční náklady a kdy a jak se vám to začalo rozjíždět. Vím, že na to má vliv spousta faktorů, ale jsme 50.tis. město tak si myslím, že uplatnit by se dalo. Přesto mám strach, aby to nebyli jen vyhozené peníze. Mám dvě malé děti a nerada bych se dostala do fin. problémů.



Katka - 1.4. 2010 19:36
Myslím, že dnes je masérů opravdu hodně. Jsem z velkého města a s klasikou si nevystačím. Musí být více kurzů a i tak je to hodně těžké. Rozhodně nečekejte, že budete hned vydělávat, spíš naopak, zpočátku jsou to jen výdaje.



Jiřina - 1.4. 2010 19:59
Chtěla bych si udělat i doplňkové kurzy, hlavně masáž těhotných a miminek, to bych řekla, že tady chybí. Určitě nečekám nějaké závratné zisky, ale taky bych nerada po půl roce zjistila, že nejen že padly veškeré úspory, ale navíc jsme zasekaní v dluzích. Nejlíp bude udělat si průzkum trhu....



VěraP - 2.4. 2010 08:41
Ahoj, já jsem nedávno otevřela masážní salón. Musíš počítat s tím, že nejméně dva měsíce budeš čekat na povolení od úřadů a to samozřejmě musíš platit nájem, potom musíš dát něco do reklamy, aby se o tobě někdo dozvěděl, no a pak čekat na takové množství zákazníků, aby to pokrylo aspoň výdaje. Počítám, že to bude trvat tak rok:( Jinak cena zařízení se těžko vyčíslí, záleží na tom, jaký stůl si pořídíš, jestli chceš vše nové či stačí starší zařízení. Přiznám se, že jsem obíhala známé, aby mi věnovali, co nepotřebují, i tak mě to vyšlo asi na 20 tisíc.



machy - 4.4. 2010 15:17
Jiřino, doporučoval bych vám dělat cokoliv a po odpolednách masírovat, je to opravdu asi hodně unikum prorazit, masérů je skutečně hodně. Já s tím zkušenosti nemám, jsem zaměstnán jako masér, ale mám to z vyprávění kolegů. Počítejte, že to bude kruté, postupně si dělejte klientelu a pak do toho můžete jít naplno, takže nebudete mít mnoho času, s ohledem na malé děti, prostě vám radím nejít na masáže hned naplno, ale časem až snad budete mít klientelu. Tak se možná vyhnete finančním problémům, samozřejmě je lepší masírovat ve svém a neplatit nájem. Pracák možná přispívá začínajícím živnostníkům, ale mnoho toho není. HOdně štěstí



machy - 4.4. 2010 15:31
Nebo jestli je v blízkosti vašeho bydliště zdravotnické zařízení typu lázní, zkuste tam. Tam se klientela neshání, to za vás dělá lázně. A v poklidu můžete si vyřizovat záležitosti ohledně živnosti. Ale pokud cítíte, že je to ve vás, tak do toho jděte. Ale pozor, na práci ve zdr. zařízení potřebujete kurz Ministerstva zdravotnictví a ten je docela náročný, každopádně začněte základ. kurzem a pak si můžete udělat to ostatní.



Jiřina - 4.4. 2010 19:41
Děkuji za rady. Nejspíš si udělám nějaké kurzy a pak to zkusím jako mobilní masér. Lázně tu nikde nemáme a masírovat ve svém taky nemám možnost (předpokládám, že hygieně by se nelíbilo, že to dělám v panelákovém bytě).



machy - 6.4. 2010 21:58
No to by asi neprošlo, masérna má být vykachlíčkovaná do výšky 1. 5 m, sprcha pro klienty, sociální zařízení pro klienty a fůra dalších byrokratických opatření.



VěraP - 7.4. 2010 07:48
To je pravda, ale mobilní masér není také žádný med. Ono tahat lehátko a ještě ani nevíš ke komu.... Asi by to chtělo se porozhlédnout kolem, jestli někde třeba neshání maséra a nebo najít někoho, kdo si pronajme prostory s tebou napůl. A ještě k úřadu práce, neměl by ti aspoň pomoc zaplatit kurz? Dřív to tak bylo, ale dneska se už asi šetří všude:(



Petr Němec - 7.4. 2010 08:21
Úřad práce rekvalifikační kurz hradí. Musíš pak ale v oboru nějakou dobu (myslím 2 roky) pracovat, jinak budou chtít peníze zpět.



Petr Blanensko - 7.4. 2010 17:34
V Brně ani v okolních okresech co jsem slyšel a viděl, poslední rok dostane zaplecený kurz pouze VIP zákazník. Znám řadu lidi, kteří žádají uřady o rekvalifikaci a pokud si ji nezaplatí tak nic nemají. Na Brněnsku prostě marné počítat s pomocí a podpora při začátku podnikání, půjčka?? tolik papírování, že to rozumný člověk nechá plavat předem. Takže úřady prace nepomůžou!!!



Pepi - 4.5. 2010 18:00
Jiřino - pokud jste na pracáku, máte ideální příležitost v klidu a bez stresu absolvovat kurz - doporučuji rovnou ten s akreditací, náročnost se vrátí v kvalitě :-) a potom se masáže dále učit na tělech ochotných známých - praxe po kurzu je třeba - zato živnostenský list ne, pokud se maséřinou neživíte oficiálně.



VěraF - 6.5. 2010 18:23
Chci si udělat kurz masáží a mít masérnu doma. Kde se dozvím, jak má taková místnost vypadat.Píšete, že má být vykachlíkovaná do 1,5m ale když jsem byla na masážích, nic takového tam neměli.



Dana - 11.5. 2010 00:25
Věro, ta náročnost od hygienické stanice (Vašeho kraje nebo místa bydliště) už není tak vysoká jako kdysi. Kachlíky nejsou potřeba. Dříve chtěli omyvatelné stěny, to je pravda, ale dá se to s nimi dojednat i bez nich. Omyvatelná musí být podlaha, dále by mělo být WC pro klienty, umyvadlo v masérně, nějaké okno a světlo.Pokud neděláte masáže, po kterých se klient musí umýt, není potřeba ani sprcha.Poptejte se na hygienické stanici. Přeji mnoho úspěchů.



Martina - 24.5. 2010 13:04
Věro, také si zřizuji masérnu doma- v Ostravě - na hygieně požadovali: umyvadlo v masérně s teplou a studenou vodou, místnost měla být dobře osvětlená a větratelná, výška stropu 2,6 m, nevyžadovali aby stěny byly omyvatelné, 1 WC, omývatelné podlahy a hlavně chtěli aby provozovna měla svůj vchod. Po ukončení rekonstrukce jsem jim poslala žádost o změnu užívání, hygienička se přišla podívat a za týden jsem si šla pro schvalovací papír. Zjisti si jaké mají podmínky ve tvém městě. Většinou jsou vstřícní a se vším poradí. Pak si musíš nechat vypracovat požárně bezpečnostní řešení od firmy (cca 4000 Kč), s tím pak zajít na hasiče pro razítko a nakonec se všemi papíry zajít na stavební úřad ( pro který ještě musíš mít souhlas od sousedů že se změnou užívání souhlasí)kde ti vše schválí a můžeš konečně masírovat... :)



Božena - 1.6. 2010 15:35
Ahoj,potřebuji poradit.Mám kurz maséra a pár dalších doplňkových kurzů a moje kolegyně z kurzu mi nabídla,zda bych s ní nešla do podnikání.Sehnala místo,jedná se o pronájem místa v jednom salonu,kde jsou kadeřnice,kosmetička a nehtová modeláž.Místo je po bývalé masérce,tak si myslím že s hyg. by nemusely být problémy.Ale jak napsat smlouvu na pronájem když jsme dvě.Přitom ta moje známá to bude dělat jen na vvp.Je zaměsnaná ve zdravotnictví a mi nabízí dva a tři dny v týdnu.Já jsem vedena na ÚP.Myslím si že ona ví o podnikání stejně málo jako já.Jak to má teda být sepsané a co všechno si musíme vyřídit?Moc vám človíčkové děkuji za vaše odpovědi.



Zuzka - 7.10. 2012 11:11
Ahoj Všem, chtěla bych se zeptat na váš názor: Mám možnost začít masáže ve studiu -paní má registrovanou provozovnu na pedikůru a masáže.Mám rekvalifikaci a zahájila jsem živnost(výjezdní masér bez provozovny).Nevím zda ještě musím něco ohlašovat ohledně mého působení s paní v již hlášené provozovně nebo zda stačí že je provozovna již hlášena a já můžu být uvedena na dveřích....Chtěla jsem mít svůj název a reklamu...popř.co mě poradíte?Děkuji Zuzka



Eva - 11.10. 2012 18:54
Na živnosťáku si nahlásíte provozovnu a na hygienu předáte provozní řád pro provozovnu... - ještě si zjistěte, jestli už tam masérna byla - to je jednodušší, jinak konzultujte s hygienou.



Šárka - 18.3. 2013 18:23
Dobrý den. Jsem na ÚP.Právě si dělám rekv. kurz masáží s akreditací. Jak mám začít nejlépe podnikat? Uvažuji, že si nahlásím živnost s pojízdnou provozovnou - masér do domu, ale od září bych měla mít i místnost, kde předhoczí paní měla pedikůru. Co všechno si mám zařídit. Kam mám jít? Potřebuji garanta? Přispěje mi někdo do začátku? Prosím zkušenější poraďte. :)



Alice - 28.5. 2013 15:34
Ahoj Šárko, není to ale vůbec jednoduché. Co se týče živnosti jako takové, tak tu si můžeš po absolvování kurzu zařídit. Pro mobilního maséra musíš mít schválený provozní řád od hygieny (nejlépe se domluvit na jejich kritériích). Pokud chceš čerpat dotace z UP, tak musíš být nezaměstnaná min. 5 měsíců, výše příspěvku se různí dle jednotlivých UP. Poskytují dotaci do začátku, ale je v tom pouze vybavení a jako mobilní masér si tam můžeš dát tak max. lehátko a stoličku (u ostatního se paní na UP vyjádřila záporně). Pokud bys uvažovala o dotaci na provozovnu, tak už je to lepší, ale i tak musíš počítat s tím, že ručníky, pomůcky (kameny, oleje, lampy, náčiní) si táhneš ze svého. Musíš mít prostor opět schválený od hygieny a existuje i dotace na první 3 měsíce, kdy ti UP bude částečně dotovat nájemné (tady mi nabízeli 3tis/mes). Musíš se zavázat podnikat min. 1 rok nebo poměrnou část dotace vrátit. Upřímně.. bez klientely je důležité mít min. na 6 měs finanční rezervu, protože začátky jsou opravdu krušné. I zaběhlí maséři se nyní potýkají s docela velkou krizí. Nepředstavuj si výdělky horentních sum a počítej i s možným neúspěchem. Je to podnikání a v něm můžeš vydělat nebo prodělat. Zmapuj si nejdříve trh, propočítej a uvidíš :-)



Martin - 28.5. 2013 23:00
Len žiadny smútok.
Nikdy nieje správny čas na podnikanie. Raz sú Vianoce potom dovolenky potom prší potom sneží. Ak zistíš, že práca masera ti dáva viac ako len peniaze budeš mať úspech.



Alice - 29.5. 2013 07:04
Ahoj Šárko, není to ale vůbec jednoduché. Co se týče živnosti jako takové, tak tu si můžeš po absolvování kurzu zařídit. Pro mobilního maséra musíš mít schválený provozní řád od hygieny (nejlépe se domluvit na jejich kritériích). Pokud chceš čerpat dotace z UP, tak musíš být nezaměstnaná min. 5 měsíců, výše příspěvku se různí dle jednotlivých UP. Poskytují dotaci do začátku, ale je v tom pouze vybavení a jako mobilní masér si tam můžeš dát tak max. lehátko a stoličku (u ostatního se paní na UP vyjádřila záporně). Pokud bys uvažovala o dotaci na provozovnu, tak už je to lepší, ale i tak musíš počítat s tím, že ručníky, pomůcky (kameny, oleje, lampy, náčiní) si táhneš ze svého. Musíš mít prostor opět schválený od hygieny a existuje i dotace na první 3 měsíce, kdy ti UP bude částečně dotovat nájemné (tady mi nabízeli 3tis/mes). Musíš se zavázat podnikat min. 1 rok nebo poměrnou část dotace vrátit. Upřímně.. bez klientely je důležité mít min. na 6 měs finanční rezervu, protože začátky jsou opravdu krušné. I zaběhlí maséři se nyní potýkají s docela velkou krizí. Nepředstavuj si výdělky horentních sum a počítej i s možným neúspěchem. Je to podnikání a v něm můžeš vydělat nebo prodělat. Zmapuj si nejdříve trh, propočítej a uvidíš :-)



petr - 19.4. 2014 21:09
ahoj lidičky chtěl jsem vás poprosit jak bych si měl zmapovat masérny ve svém městě uvažuji o otevření maserny v centru města sice tady v okolí pár maseren je ale v centru ne jenom mimo



machy - 4.6. 2014 11:09
Ono to je asi s těma hygienickými opatřenímiv masérně různé podle kraje.nejlepší je se zeptat na příslušné hygien. stanici podle spádovosti přímo co a jak.





Nový příspěvek:

Vaše jméno: 
Text: 
Ochrana proti spamu. Kolik je čtyřikrát čtyři?

 

 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj