Vyber region:
Vyhledávání:

Hydromasáže

Hydromasáže patří mezi vodní mechanické masáže využívané v lázeňském a wellness odvětví již řadu let. Najdeme je v nabídce téměř všech hotelů zaměřených na ozdravný pobyt svých hostů a nechybí již ani ve wellness zařízeních, kde poskytují zákazníkům širokou nabídku služeb. Jedinečná výhoda u masáží vodou spočívá v tom, že je lze praktikovat i doma ve vlastní koupelně. Mnoho výrobců koupelnových pomůcek a jiných komponentů se předhání v širokém sortimentu nejrůznějších masážních, vířivých a perličkových van či boxů, které si může lehce pořídit kdokoli a relaxovat v pohodlí domova.

Jedná se o intenzivní masáže celého těla prouděním vody ve vanách, v nichž jsou zabudované vodní trysky. Speciálně ergonomicky navrhnuté vany s množstvím trysek po celém obvodu vany a intenzita vodního proudu zaručují hydroterapeutické účinky na organismus, které spočívají ve využití tepelné i kinetické energie vody. Obvykle jsou k dispozici dva systémy hydroterapie, pomocí vodních a vzduchových trysek. Vodní masáž zpravidla působí do hloubky a je vhodná k léčení složitějších problémů. Vzduchová masáž má působení povrchové zacílené spíše na uvolnění těla a mysli. Hydromasáže pomáhají k celkové relaxaci jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Zejména jsou však doporučovány zdravotníky při chronických obtížích pohybového aparátu a nervového systému. Všechny vodní masáže pomáhají při:

  • mírnění bolestí hlavy, neuróz a nespavosti

  • odstraňování poruch lymfatického systému

  • léčení chronické zácpy

  • regeneraci poúrazových stavů a rehabilitaci

  • revmatismu a artritidě

Hydromasáže jsou ideální pro všechny milovníky vody a příjemného uvolnění, které lidskému organismu voda přináší. Všechny starosti, deprese a úzkost s položením se do vody mizí a zůstává jen příjemný klid. Toto uvolnění je dáno stavem beztíže, kdy si mohou odpočinout naše klouby i vnitřní orgány zpomalením své činnosti vlivem termálního efektu hydroterapie. Dobrého pomocníka k odstranění fyzické vyčerpanosti po sportovním výkonu v hydromasáži najdou všichni aktivně žijící lidé, kteří se nevyhýbají fyzické námaze a umí své tělo za výkon odměnit. Hydromasáže navíc zlepšují pohyblivost, adaptabilitu na stres a zátěžové situace, udržují kondici a imunitní systém.


Zpracoval: MASÁŽE.info.


Pokud Vás hydromasáže zaujaly a chcete je vyzkoušet, tak jsme pro Vás připravili seznam masážních salónů, které je aplikují. 

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj